Klimatyzacja i chłodnictwo

komfortowa temperatura w każdym pomieszczeniu przez cały rok

Klimatyzator

Przyjemne, chłodne powietrze, ożywcza świeżość i zapach. Komfortowa temperatura w pomieszczeniach przez cały rok!

Do czego służy?

Klimatyzator pozwala na regulację zarówno temperatury jak i wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Dobre klimatyzatory posiadają również filtry powietrza, które dodatkowo zwiększają strefę naszego komfortu.

Działanie

Działanie urządzenia polega na poborze energii cieplnej z pomieszczenia i przy pomocy czynnika chłodniczego obniżeniu jej ciśnienia powodując spadek temperatury. Wbudowane wentylatory zapewniają dodatkowo odpowiednią ilość powietrza. Sterowanie tego procesu jest możliwe zdalnie. Szczególnym rodzajem klimatyzatorów są te z funkcją grzania. Działając na zasadzie rewersu, umożliwiają odwrócenie procesu pracy wytwarzając ciepło.

Klimatyzacja i chłodnictwo

Typy klimatyzatorów

Kluczowe jest dopasowanie najlepszego źródła chłodnego powietrza w stosunku do miejsca usytuowania modułu . 

Składa się z dwóch modułów zainstalowanych i połączonych rurami chłodniczymi wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Część zewnętrzna dba o odprowadzenie ciepła na zewnątrz budynku. Jednostka wewnętrzna odbiera ciepło z powietrza w pomieszczeniu.

Zawiera tylko jeden moduł. Problem stanowi hałas.

Klimatyzacja i chłodnictwo

Rodzaje klimatyzatorów

Montowany na stałe typu monoblok lub split. Przy pierwszym typie, najlepsze miejsce to okno lub ściana zewnętrzna budynku. Drugi jest łatwiejszy w instalacji oraz bardziej popularny. Najlepszym miejscem na jednostkę wewnętrzną jest ściana zewnętrzna budynku.

Dostępny w obu typach, natomiast łatwiejszy w instalacji i bardziej popularny jest monoblok. Powietrze pobierane jest z pomieszczenia a następnie usuwane przez rurę, którą należy wystawić np. przez okno. Zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia miedzy pomieszczeniami.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do wyceny i kontaktu, odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.