Pompy ciepła

bezobsługowe i energooszczędne źródło ciepła

Pompa Ciepła

Pompa ciepła to innowacyjne, a zarazem wysoko sprawne, bezobsługowe i energooszczędne źródło ciepła przez cały rok. To komfort i wygoda, na który każdy z nas zasługuje.

Do czego służy?

Pompa ciepła służy do centralnego ogrzewania obiektów budowlanych i przygotowywania ciepłej wody. Może być zastosowana zarówno w nowych jak i starszych budynkach. Pompa ciepła w dużym uproszczeniu, pobiera ciepło z powietrza lub gruntu i przenosi do domowej instalacji grzewczej. Jest do doskonała alternatywa do tradycyjnych systemów grzewczych.

Działanie

Działanie pompy ciepła polega na przeniesieniu energii z otoczenia do budynku, w celu zasilenia systemu grzewczego by ogrzać pomieszczenie lub przygotować ciepłą wodę. Ciepło może być pobrane zarówno z gruntu przy pomocy roztworu glikolu jak i bezpośrednio z powietrza.

Pompy ciepła

Typy pomp

Kluczowe jest dopasowanie najlepszego źródła ciepła do wybranej pompy ciepła. Gwarantuje to szybki zwrot kosztów poniesionych przy instalacji systemu. Wybór w dużej mierze zależy od naszej działki by móc określić czy lepiej sprawdzi się woda czy grunt.

Składa się z dwóch modułów zainstalowanych i połączonych rurami chłodniczymi wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Zawiera tylko jeden moduł zainstalowany na zewnątrz budynku, zawierający kompletny obieg chłodniczy pompy ciepła.

Pompy ciepła

Rodzaje pomp

Urządzenie, które pobiera energię z powietrza. Występuje w wariancie split jak i monoblok. Najczęściej wybierany wariant ze względu na niski koszt inwestycji, łatwość montażu oraz szeroką ofertę dostępnych modeli na rynku. Należy jednak zwrócić uwagę na potrzebę energetyczną budynku w stosunku do temperatury powietrza. Przy dużym jej spadku, może zainstnieć potrzeba dodatkowego źródła wspomagającego.

Urządzenie, które pobiera energię z gruntu. Aby je wykorzystać, instalowany jest gruntowy wymiennik ciepła, który następnie może występować w układzie pionowym jak i poziomym. Zaletą takiego rozwiązania jest stała temperatura gruntu ale wiąże się to ze znacznie większymi kontami inwestycji. Powodem są prace związane z pracami ziemnymi (wykonanie odwiertów) oraz sam wymiennik gruntowy.

Urządzenie, które pobiera energię z dwóch źródeł zasilania. Najczęstszy wariant to kocioł gazowy wraz z powietrzną pompą ciepła. Urządzenia pracują na zasadzie wzajemnej współpracy i uzupełniania się w zależności od warunków otoczenia. Zaletą jest stabilność temperatury oraz zapotrzebowania energetycznego budynku.

Urządzenie, które pozwala na odwrócenie sposobu grzewczego pompy. Skutkuje to efektem chłodzenia pomieszczeń dzięki poborze ciepła z budynku i transportu na zewnątrz.

Urządzenie, które pobiera energię pochodzącą ze spalania gazu ziemnego. Ma swoje zastosowanie w miejscach z ograniczonym dostępem do mocy elektrycznej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do wyceny i kontaktu, odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.