Technika grzewcza i sanitarna

Zimno, ciepło, gorąco!

Technika Grzewcza

Stanowi tradycyjne i podstawowe źródło energii cieplnej. Nowoczesne piece oraz kotły spełniają wymogi ochrony środowiska z jednoczesnym zapewnieniem najwyższej jakości użytkowania.

Do czego służy?

Technika grzewcza XXI wieku z roku na rok coraz lepiej odpowiada na zapotrzebowanie dotyczące metod wytwarzania, rozprowadzania oraz utrzymania ciepła. Wzrost kosztów ogrzewania, przy jednoczesnym zaostrzeniem wymogów dotyczących ochrony środowiska sprawia, że nowoczesne piece oraz kotły są coraz efektywniejsze.

Działanie

Odpowiadając na podstawowe pytanie dotyczące wyboru odpowiedniego pieca, należy najpierw określić jaki rodzaj opału będziemy używać.

Technika grzewcza i sanitarna

Rodzaje pieców

Kluczowe jest dopasowanie najlepszego rodzaju źródła ogrzewania do faktycznego zapotrzebowania obiektu w energie cieplną.

Najbardziej popularne piece, ze względu na stosunkowo niski koszt użytego paliwa tj. węgiel, pelet czy ekogroszek. Musimy jednak pamiętać o regularnym gromadzeniu materiałów do spalania i o ich uzupełnianiu. Nowoczesne konstrukcje pieców są przyjazne dla środowiska i są wyposażone w szereg rozwiązań, dla zwiększenia efektywności energetycznej wraz z ograniczenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Bezobsługowe piece na gaz można wykorzystać zarówno przy ogrzewaniu budynku jak i ciepłej wody użytkowej. Zaletą jest mała ilość miejsca potrzebnego na instalacje oraz brak zaopatrywania go w materiał do spalania jak w przypadku pieca na paliwa stałe. Jedynym wymogiem jest dostępna infrastruktura gazownicza, w celu podłączenia.

Działają na podobnej zasadzie jak piece na gaz ziemny jednak wymagają uzupełniania oleju, przy której należy zadbać również o czyszczenie wnętrza zbiornika wraz z wymianą filtrów. Świetne rozwiązanie przy braku przyłącza do sieci gazowej.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do wyceny i kontaktu, odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.